Zylinscy

O nas

Gospodarstwo Ogrodnicze Żylińscy to wieloletnia tradycja i duże doświadczenie w uprawie kwiatów ciętych. Dysponujemy nowoczesną technologią uprawy kwiatów pod osłonami na łącznej powierzchni ponad 1,2 ha. Przede wszystkim zajmujemy się całoroczną uprawą/ produkcją gerbery. W ofercie posiadamy ponad 30 odmian gerbery standard i 40 odmian gerbery mini. Sezonowo oferujemy również najpopularniejsze odmiany tulipanów, chryzantem i goździków. Wierząc w rozwój rynku kwiatów w Polsce wciąż udoskonalamy i poszerzamy swoją ofertę, tym samym wychodząc na przód oczekiwaniom naszych klientów.

Zainteresowanych zapraszamy do naszego gospodarstwa ogrodniczego znajdującego się w Jankowicach k. Tarnowa Podgórnego oraz na Wielkopolską Gildie Rolno-Ogrodniczą na Franowie w Poznaniu.

 Podzielnik foto onas1

 

Odmiany

 

Asortyment naszego gospodarstwa jest bardzo szeroki i w miarę potrzeb ulega zmianie. Oferujemy gerbery standard ( wielkokwiatowe ) oraz mini ( miniaturowe ) o kwiatostanach pojedynczych, półpełnych a także igiełkowych. Odmiany różnią się barwą, wypełnieniem i wielkością koszyczków kwiatowych. Ufamy że niezwykle bogactwo odmian a w związku z tym i barw, jest istotnym czynnikiem przyciągającym klientów. Jednak poza walorami ozdobnymi, ważna jest dla nas wysoka jakość odmiany i jej sprawdzalność w produkcji. Uprawiane rośliny pochodzą w główniej mierze z Holandii : Florist ( Perek ) , Schreurs ( Foszczka ), jednak część odmian jak samuraj, ara, Diana, Cyntia, szantal, Pawełek, Asia pochodzą z hodowli Pana Ryszarda Pętosia.

 Podzielnik foto onas2

 

Zbiór

 

Zbiór gerbery odbywa się niemal codziennie. Kwiatostany pierwszego wyboru umieszcza się w specjalnych paletach kartonowych po 25szt. Zważając na odpowiednie przygotowanie delikatnych kwiatostanów gerbery do transportu, osłaniane są dodatkową folia. Na specjalnie zamówienia klientów pakujemy także gerberę standard w trójkątne worki foliowe. Po zborze wypełnione kwiatostanami paletki zawiesza się na specjalnych wieszakach ponad basenami, aby końce szypułek były zanurzone głęboko w wodzie. W przypadku gerbery mini, ze względu na mniejsze kwiatostany najczęściej układamy je w pęczki po 25szt, pakujemy w worki foliowe oraz po przycięciu szypuł na odpowiednia długość, umieszczamy w wodzie. Przygotowane do sprzedaży kwiaty przetrzymywane są w chłodni w temperaturze 5-6º.